ליקויי בניה
בדק בית
איתור ליקויי בניה
דוגמאות ליקויי בניה
מחיר בדק בית
ביקורת מבנים
עורכי דין בניה ונדלן
חברות בניה
ניסור בטון
קידום אתר בניה

ליקויי בניה - דף בית ליקויי בניה

חברות בניה
ענף הנדלן הינו גורם מרכזי בכלכלת המשק בישראל. מצוקת הדיור בישראל רק גורמת לפריחה של ענף הנדלן - למרות עליית מחירי הדירות. הפריחה מתבטאת גם בדרישה לעובדים בענף - אם כי בחורים ישראלים מדירים רגלם מעבודה בחברות בניה, ואם כבר מישהו הוכשר להיות מנהל באתר בניה כלשהו לא רחוק היום שהוא פותח דף חדש בתחום. אותו מנהל בעל ראיה מפוכחת מעוניין להיות קבלן בניה כאחד הקבלנים העצמאיים באתר קבלן ביז. ההזדמנויות העיסקיות קורצות יותר מאשר להיות עובד כפיים של חברה קבלנית כזו או אחרת. מדד חברות הבניה ושיעור התחלות בניה בישראל משקפים לרוב את מצב הנדלן בישראל על כל נותרי השרותים הקיימים. החל מחברות יזמות בניה, משקיעי נדלן, מתווכי דירות שיפוצים ספקי חמרי גלם ובכללם יבואני חמרי בניין, מוצרים לבית כגון אביזרי אמבטיה, דודי שמש מזגנים בוני פרגולות גננים לאחזקת גינות בבית יצרני תריסים סורגים וחלונות והרשימה עוד ארוכה.

תמא 38
לאחרונה אושר חוק להערכות של שיקום מבנים וכלשונה : תכנית מתאר ארצית 38 לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידת אדמה שאף עלולה להתקיים כבר בעתיד הלא רחוק, מתי בידיוק אין אף אדם שיכול לחזות או לנבא בצורה ברורה. יש המדברים על שנים קרובות אחרים מומחים טוענים לטווח של עשרות שנים אבל מה שבטוח היא תבוא. בראייה ראשונית הדבר אומר זריקת עידוד כלכלית נמרצת ללא מעט חברות בניה, דבר שיכול לשנע את הענף ולהניע את משק הנדלן הישראלי, אך לא תמיד הדברים כל כך פשוטים. מאז אושרה ישנה רק סחבת בירוקרטית של הרשויות עצמם. כיוןם לקראת תחילת שנת 2010 ניתן לספור על אצבעות כף יד אחת שיפוץ מבנה דיור שהחל כבר בביצועו או הסתיים. מבחינת המדינה אין כאן עלות או הוצאה כספית כלשהי מלבד הפרסום, ולמדקדקים הפסד פוטנציאלי של מיסים. התכנית אשר גם אינה אמורה לעלות לא בכסף ולא בהשקעת ממון מצד הדיירים, ובתמורה קבלן בניה המבצע אמור ליהנות מהקומה העליונה שבכל מבנה משופץ דווקא אינה כדאית מבחינה כלכלית למרבית המבנים אשר ערך הנדלן בהם הוא נמוך מאוד. הועלו כבר מספר רעיונות עבור אותם איזורי שבהם אין רווח לדוגמה מתן האפשרות לבנות עוד שתי קומות נוספות במקום אחת בעת חיזוק וביסוס המבנה ואז תתחיל התעניינות ונהירה מצד יזמי תמא 38 גם לפריפריה.

השפעות תמא 38
באופן ברור אין השפעה של תכנית התמא על שוק הדירות מבחינת היצע וביקוש והוא שולי עד זניח. אבל לאחר הביצוע איכות החיים של המתגוררים בבניין תעלה פלאים, תוספת של מעלית ולובי מפואר כולל לעיתים חניה נוספת וכבללם גם העיצוב והמראה שהיה עד לאחרונה זניח תורם לאיכות. אבל עיקר התוספת כתוצר לוואי עבור בעלי הבתים זה הערך הכלכלי והכספי שהרי המחיר של הבית יהיה גבוה יותר ובמקרים אחדים עד כדי 25% תוספת לשווי של הדירות. עסק משתלם לכל הדעות לכל הצדדים שמניבה בשיערוך כלכלי עלייה של כמה עשרות אלפי שח עד מאות, הכל תלויי בשוק הנדלן והמחיר המקורי של הדירות לפי שבוצע תמ"א זה שחוקקה המדינה. אסור לנו לשכוח גם שמבנה משופץ ומחוזק יעמוד טוב יותר בהרבה בעת אירוע טבע שנובע ממיקום גיאוגרפי וסביבה אקולוגיות בארץ. חברות בניה או איחוד של שני גורמי נדלן והשקעה או יותר לביצוע תכנית המתאר הארצית 38 מדווחות כי למרות הכל הכדור נמצא ביידי המדינה לשינויי המצב הנוכחי בשאר חלקי ישראל - להבדיל מהמרכז שם מחיר דירה בבניין נגיש גדול פי כמה מאשר נניח בעיר בית שאן. קיצור תהליכים בירוקרטי שאורך כמה שנים למרות עמידה בכל התנאים הינו חובה מוגמרת וללא זאת כל התכנית תשאר תקועה ותיזנח במהרה.

קבלן בניה רשום ברשם הקבלנים
מתוך אתר משרד השיכון:
רשיון קבלן שנתי: הרשם נותן לקבלנים רישיון שנתי ועורך מעקב אחר רישומם של הקבלנים, עמידתם בהוראות החוק והתקנות ועוקב אחר תשלום חובותיהם ומעדכן בהתאם את הפנקס..."

ועוד מתוך אתר משרד השיכון ...
בקרה על איכות הבנייה: פעולות הקשורות לאיכות הבנייה המבוצעת על ידי הקבלנים הרשומים ועמידה בהתחייבויותיהם כלפי רוכשי דירות, מזמיני עבודה והמשתמשים. קבלת ובדיקת תלונות נגד קבלנים רשומים והפעלת סנקציות נגדם בהתאם לחומרת המעשים . (ראה-הגשת תלונות נגד קבלנים רשומים) ..

עוד ניתן לבדוק קבלני בניה שרישיונם נשלל . חשוב מאוד אם הנכם מעוניינם לבנות בית ולא להכנס לצרורת צרורות.
בראש משרד השיכון ממונה שר השיכון - והוא ורק הוא האחראי הראשי לזה. ולפי עניות דעתנו מומלץ כי יאכפו סנקציות ופעולות ענישה של קבלנים אשר עדיין פועלים בענף הנדלן ללא אישור או רישוי מתאים.

קבלן שלד
בעלי קרקע פרטית אשר בונים את ביתם באופן עצמאי צריכים להגיש למי שנותן את הצעת המחיר את תוכניות הבניה הכוללים. תכנית אדריכלית עם תכנית של קונסטרוקטור שהינו מהנדס בניה יחד עם דוח כמויות נמפרטים את כל הנתונים הטכניים של המבנה על סוג חמרי בניה שיש להשתמש בהם כגון ברזלים, כמות בטון חיזוקים ותמיכות עד לרמה מפורטת. בשלב בניית השלד ראשית מתחיל שלב הטפסנות וחיבור תבניות וקרשים שיהוו את מבנה שלד הבית. אחרי כן בעת יציקת הבטון יש לקחת דגימה של בודק מטעם איזוטופ לביקורת איכות. יהיה מגוחך לגלות בתום העשייה שלא הונחה תשתית בניה מתאימה למזגן ואז האפשרות היחידה היא חציבה בקירות השלד או בעתיד התקנה של צנרת בתעלות מתאימות אבל בולטות מעל פני הקיר ולא אסתטיות. בהמשך בעת התקנת הבלוקים ומכלולים אחרים חשוב לדאוג לתשתיות מתאימות של צנרת מים, מיזוג, חשמל, תקשורת וכדומה - שלד המבנה של בית מגורים או כל מבנה אחר חשוב שיהיה חזק בנויי מחמרי בניה איכותיים ועמיד לאורך שנים על גבי שנים. כל ניסיון לחסוך בחמרי גלם כגון מלט איכותי, ברזל ויציקת שלד ראוייה עלול לגרום להחלשת חוזקו ועמידותו של השלד והמבנה בפרט.

קידום אתר חברות בניה
חברות בניה המעוניינות בשרות קידום אתרים מקצועי של בעל ניסיון רב שנים בקידום פנו אלינו.
בדק בית    ליקויי בניה